Smtpl

Oživte svoji zahradu

Co si budeme povídat. Najmout si zahradního architekta a nechat si předělat celou zahradu, to není pro každého. Je to jednak finančně náročné a jednak, práci na zahrádce mnoho z nás baví. Jak tedy oživit svoji zahradu levně, ale účinně? Tak začněte s detaily.

Posezení

 
Stůl a židle. Jak jednoduché. Nebo ne? Někomu stačí bílý plastový stolek se židličkami ze stejného materiálu, ale přiznejme si, po estetické stránce to nepůsobí vůbec hezky. Přitom vybrat krásný a pohodlný nábytek nás nemusí ihned zruinovat. Nejprve se můžeme podívat po bazarech na internetu. Mnoho lidí se zbavuje téměř nepoužitého zahradního nábytku za pár korun. Stačí hledat. A že chcete nový? Odebírejte letáky. Co chvíli nabízí různé prodejny obrovské akce na zahradní vybavení. Třeba ratanový stolek se čtyřmi židlemi a polstrováním koupíte třeba už od tří tisíc korun.
Slunečník. Pokud nemáte zastřešenou terasu a ještě nejsou peníze, ani čas na to pergolu dodělat, není lepší řešení, než pořídit slunečník.
Zahradní houpačka. Můžete se posadit a houpat, nebo se pohodlně natáhnout s oblíbenou knihou. Většinou má i vlastní zastínění.
 posezení na zahradě

Osvětlení

 
Nástěnná svítidla, závěsná svítidla – připevníte na stěnu domu, či zahradního domku. Nebo pověsíte k pergole. Vyberte takové, které se budou stylově hodit ke zbytku vaší zahrady. Můžete tak vytvořit romantickou atmosféru pro večerní posezení.
Zahradní reflektory – osvětlí krásně vaši fontánku, chodníček, trávníček.
Venkovní lampy – jsou překrásné například u cestičky mezi okrasnými keři.
vítání na cedulce

Dekorace

 
Květiny na oknech. Jak lépe vyzdobit venkovní parapety, než truhlíkem s překrásnými květinami? Truhlíky již nejsou k výběru jen ty obyčejné hnědé, ale krásné a stylové, designové truhlíky, či květináče.
Fontána- ať už malinká fontánka, nebo něco většího, se správným osvětlením dodá zahradě jak romantickou atmosféru večer, tak hučení vody v ní přes den neuvěřitelně uklidní.
Ptačí krmítko – nejenže nakrmíte ptáčky, kteří se k vám budou každý rok vracet, můžete vybrat takové, které bude vizuálně ladit se zbytkem zahrady.
 
Dejte zahrádce šmrnc a uvítejte hosty ve velkém stylu.