Smtpl

Kam letos vyrazit na vánoční trhy

Někomu se může zdát trochu brzy na to řešit Vánoce a jiný už má napsaný seznam všech vánočních dárků a už pomalu všechno nakupuje, aby si svátky užil s co největším klidem a pohodou. Všichni ale Vánoce milujeme, protože jaký jiný den v roce zažijeme tolik radosti, pohodlí a blízkost rodiny?
vánoční trh norimberk.jpg
Někdo může být z Vánoc trochu nejistý a nervózní. Náladu vám určitě povzbudí který vás na tyhle krásné svátky určitě navnadí.
K vánočním svátkům patří neodmyslitelně také vánoční trhy, kde můžete sehnat nejen plno dárků, ale také se zde setkat s přáteli, popíjet lahodný punč nebo vyzkoušet zajímavé gastronomické speciality.
polsko krakov.jpg

Krakow

Do polského Krakowa se můžete dostat buď vlastním autem, nebo si můžete zarezervovat zájezd, kterých se pořádá z České republiky každoročně mnoho a dojet na trhy autobusem.
Na místě se můžete těšit na výborné speciality polské kuchyně nebo se můžete zkusit projet v kočáře. Najdete tady kromě trhů taky překrásný hrad Wawel a chrám Panny Marie na Rynku Głównem.

Olomouc

Krásné vánoční trhy jsou i v Olomouci. Dopravit se můžete opět autem nebo vlakem. Náměstí á kouzelnou atmosféru a nabízí obrovské množství stánků s různou tématikou. Ať už chcete vyzkoušet exotické hlemýždě, typické bramboráky nebo mnoho druhů vynikajícího vánoční punč.
Děti mohou bruslit na zimním kluzišti a dospělí si zatím posedí nad horkým punčem nebo svařákem.
sušené citronové řezy.jpg

Vídeň

Nesmíme zapomenout na trhy pořádané každoročně ve Vídni. Do Vídně se pořádají stejně jako do Krakova zájezdy autobusem, ale můžete tam přijet také autem, či vlakem.
Pokud se rozhodnete pro náměstí Rathausplatz, okouzlí vás hned při vstupu obrovský svíčkový oblouk. Už jen tímto prvním dojmem na vás dýchne ta pravá vánoční atmosféra. Pak už si stačí jen užívat vše, co stánky nabízí – gastronomické zážitky, horké punče, ručně dělané předměty nebo sladkosti.