Smtpl

Pořízení družstevního bytu

Specifická forma

Co se týče bydlení, tak se nejčastěji hovoří asi o dvou variantách. Tou první je nájem. To znamená, že každý měsíc do určitého data platíme majitele určitou částku. Nepříjemné může být, pokud nám majitel vypoví smlouvu a my se budeme muset stěhovat jinam. Lepší je proto osobní vlastnictví, kdy je bydlení naše a můžeme si v něm dělat co chceme. Jak je známo, tak nemovitosti na ceně moc neklesají, a navíc nebudeme muset dávat peníze každý měsíc do cizí kapsy. Je tu však ještě další varianta.

solární byt

Můžeme bydlet totiž v bytě patřící bytovému družstvu, přičemž nákup takového bydlení bývá značně levnější. Nemůže však říci, že je to běžná koupě, protože být bude stále patřit družstvu, ale my si v něm zakoupíme určitý podíl. Je to tedy jedno takové velké společenství vlastníků. Po nákupu platíme jistý nájem, který je zapotřebí k opravám nemovitosti a také fungování družstva. I když se to nezdá, tak takových družstev je u nás poměrně hodně.

Půjčka

I když pořízení tohoto typu bydlení nebývá až tolik nákladné, tak je to stále dost peněz, které většina lidí nemá jen tak na úču. Je tu tedy možnost půjčit si na něj, přičemž díky tomu se můžete za krátkou dobu nastěhovat a začít se zařizováním. Celý proces je snadný, akorát musíme počítat s tím, že v průběhu několika let budeme muset každý měsíc splácet.

panelové byty

Jestliže se někde setkáte s tím, že Vám nebudou chtít půjčit, protože vlastně nekupuje nemovitost jako takovou, ale podíl v nějakém spolku, tak se můžete obrátit na speciální hypotéku na družstevní byt https://www.americkahypoteka.cz/hypoteka-na-druzstevni-byt/. Tu totiž poskytuje nebankovní společnost, která úplně tak neřeší, kdo jsme a na jaké bydlení peníze chceme. Pro ji je hlavně důležité, abychom řádně spláceli a potom je spokojenost na obou stranách. Sice jsou spojeny se získáním této hypotéky jisté povinnosti navíc, ale zde Vám se vším pomohou, takže se nemusíte vůbec strachovat.