Smtpl

Proč raději větší průměr trampolíny

O trampolínách se ví, že i nářadí o docela malém průměru dokáže poskytnout prostor pro důkladnou rozcvičku. Trampolínu o průměru necelý jeden metr můžete mít třeba v ložnici a skákat na ní v době, kdy se vám zrovna nechce ven za škaredého počasí, a přitom si chcete udržet kondičku. Obecně však platí pravidlo, že větší průměry nářadí mají širší možnosti. Zejména větší prostor pro vyšší výskoky a pro ty zdatnější a trénované borce i akrobatické prvky. Zahradní trampolína 305 s ochrannou sítí a krytem pružin je pak bezpečné místo pro vás i vaše ratolesti pokaždé, kdy toužíte něco se sebou dělat.

trampolína s ochrannou sítí

Čím je skákání prospěšné

Rozveselí vás – skákání velmi rychle uvolní lavinu endorfinů do krevního řečiště a hned na svět kolem sebe budete lépe pohlížet. Je to skvělý bojovník proti chronickému stresu, který nás dnes sužuje z mnoha různých příčin a stal se bohužel naším nezvaným souputníkem.

velká zahradní trampolína

Podpoří lymfatické žlázy – lymfa je v těle potřebná pro zásobování orgánů a všech buněk živinami a zároveň se primárně podílí na detoxikaci. Lymfa však vyžaduje tělesný pohyb, a kdo je v tomto směru aktivní, má výhodu.

Zlepší prostorovou orientaci – koordinovaný pohyb je základ úspěchu cvičení na trampolínách, dovtípíte se o tom hned při první lekci. Proto také bývaly trampolíny vhodnou pomůckou pro výcvik vojenských pilotů. Prostorová orientace v souladu se svalovou námahou pomáhá každému i k posílení sebevědomí a k více kreativnímu způsobu života. Je to vhodná psychoterapeutická pomůcka.

Posílí svalstvo – svaly dolních končetin dostanou zabrat od hýždí přes stehna až k lýtkovým a holením svalům. Po pěti minutách intenzivní práce na odrazové ploše budete mít pocit, že je tato námaha srovnatelná s běháním. A pokud se postavíte na trampolínu naboso, budete posilovat i přirozené vyklenutí chodidel a snížíte riziko vzniku ploché nohy.