Smtpl

Soukromí vždy na 1. místě

Na jedné straně máme nevídané možnosti v navazování kontaktů a seznamování se online. Bohužel ale statistiky tvrdí, že právě vztahy, ať už přátelské či partnerské, mají v dnešní době krátké trvání a to hlavně oproti časům našich předků, kdy žádný Facebook a Instagram nebyl.
Je to smutné, dříve stačilo lidem pouhé zavolání na konci dne či týdne a věděli, že jsou jejich blízcí v pořádku a žili tak nějak více svůj život. My máme v důsledku všech negativních vlivů pramenících právě z internetu tendenci žít životy druhých a nesoustředit se na sebe sama.
ikony mobilu
Nebezpečí číhá bohužel opravdu na každém rohu. Předejít obtěžování od cizích lidí, anebo v horších případech i samotnému zneužití se dá. Co rozhodně pomůže je přepnutí si účtu z veřejného na soukromí. Tuto funkci umožňuje téměř každá „appka“. Sdílíte pak tedy svůj obsah pouze s lidmi, které jste si sami přidali a i tento seznam můžete dále upravovat a skrýt třeba jen i jednotlivé příspěvky před jednotlivými lidmi.
prohlížení na tabletu
Nikdy si nepřidávejte lidi, které opravdu neznáte. Skutečností je, že v dnešní době koluje na internetu plno lidí, kteří se vydávají za někoho cizího. Co je k tomu vede už je jiná otázka, ale Vy tomu můžete předejít. Pokud narazíte na profil, který se vydává očividně za někoho jiného či dokonce někoho z vašich přátel, neváhejte a nahlaste ho. Zamezíte tak, aby obtěžoval i další lidi a ochráníte je před dotyčným.
Internetem se často šíří plno falešných zpráv a pomluv. To je holt fakt, s kterým nejde nic moc udělat. Rada je ovšem taková, abyste četli jen weby, které máte prověřené a víte, že jejich fakta jsou opravdu objektivní.
Až na tyto negativní fakty jsou sociální sítě prvkem, který je velmi pokrokovou vymožeností a umožňuje lidem ze všech koutů světa, aby zůstali v kontaktu. A to je přeci úžasné. Jen si nikdy nenechejte od nikoho narušit Vaše soukromí.