Smtpl

Úrokové sazby stavebních spoření se zvyšují

Stavební spoření se opět dostává do podvědomí lidí, kteří se zajímají o své úspory. Z celkového hlediska roste nejen aktivita spořitelen ve snaze prodeje těchto služeb a produktů, ale také se vylepšují nabídky. Některé banky a spořitelny nyní u stavebních spořitelen zvyšuje úročení vkladů.
Od 20. května navýšil u stavebního spoření úrokovou sazbu například Wüstenrot. Tuto zvýšenou sazbu však mohou klienti získat výhradně při sjednání produktu po internetu nebo prostřednictvím jejich poradců. Úroková sazba, která je nyní v nabídce, činí 1,2 procenta a je aktuálně mezi nejlepšími nabídkami na trhu. Úplně nejvyšší sazbu u úročení v kladu má však podle všeho aktuálně Raiffeisen stavební spořitelna, která má vytvořený speciální tarif s úrokovou sazbou dokonce 1,5 procenta. Tento produkt však cílí výhradně na mladé lidi do 25 let a dále je určen pro děti.
hromádky mincí
Pokud jde o to, kdy je při aktuální úrokové sazbě ve výši 1,2 procenta, stavební spoření nejvýhodnější, je potřeba si uvědomit, že optimální vklady při šestileté vázací době jsou pak 1 666 korun měsíčně. Při tomto vkladu a při započtení státní podpory a dalších poplatků, je možné dosáhnout celkového zhodnocení 3, 63 procenta. Při desetiletém spoření pak tato sazba klesá na 2,58 procent. Ale i to je stále velmi výhodná situace v porovnání s ostatními produkty. Díky státní podpoře, která může být až 2 000 korun ročně, je v šestiletém až desetiletém horizontu stavební spoření nejlepší volbou, jak konzervativně spořit peníze.
Na Českém trhu je aktuálně celkem pět stavebních spořitelen. Pakliže jste se rozhodli, že budete především spořit pro sebe či své děti, měli byste brát v úvahu tři základní ukazatele při výběru správného produktu.
domek z trávy
•        Úroková sazba
•        Poplatek za zřízení a vedení smlouvy
•        Aktuální akce
Situace na trhu se stavebním spoření je aktuálně velmi zajímavá tím, že všechny spořitelny nabízí zajímavé akční nabídky, ať už se jedná o nulový zřizovací poplatek či vysoké úrokové sazby.