Smtpl

Chcete zhubnout? Přestaňte se tolik snažit, půjde to lépe.

Dieta, pro něho slovo, které ho straší i ve snech a pro někoho slovo, které téměř nezná. Do druhé skupiny patří jen málokdo z nás. Zatočte s kily s lehkostí.

Chcete zhubnout? Přestaňte se tolik snažit, půjde to lépe.

Shodit přebytečné kilogramy se snaží spousta lidí, ovšem není to vůbec snadný úkol. Slovo dieta mnohé z nás straší ve snech celý život, jen málo šťastlivců jej téměř neznají, protože nemusejí. Patříte k věčným dietářům, ale zatím nejste příliš úspěšní? Možná se snažíte až příliš moc. Psychika ovlivňuje mnohé, raději se hodně do klidu a zatočte s kily navíc tak, že vám přestanou vadit. Myslíte si, že to nemůže fungovat? Naopak funguje to lépe, než si připouštíte.

strawberries-and-cream-1322438

A vážně to potřebujete?

Možná se snažíte shodit něco, co ani shodit nepotřebuje. I když se podle vědců snažíme sami sebe vidět vždy v lepším světle a to i co se týče postavy, mnozí z nás jsou až příliš sebekritičtí. A jak se to projevuje? Určitě jste si už mnohokrát řekli, že prostě musíte zhubnout ale lidé z vašeho okolí na to měli úplně jiný názor. Možná by vám pomohl trošku odbornější ukazatel. Znáte číslo BMI? Pokud ne, je to škoda. Právě toho číslo se může stát vaším odrazovým můstkem. Přesně vám napoví, který směrem se máte vydat. Jde totiž o indikátor toho, jak na tom se svou váhou doopravdy jste.

K jeho zjištění vám postačí znát výšku, váhu, věk a pohlaví. U konkrétního člověka tak budou vždy jiné údaje, podle toho se dozvíte, jak na tom ve skutečnosti jste, máte snad nadváhu, obezitu, podváhu či zcela ideální váhu? BMI kalkulačka vám to všechno poví. Možná se tak uklidíte a už se přestanete šíleně snažit a hubnout neexistující kilogramy navíc. Pro někoho to zase může znamenat zjištění, že to úplně ideální není a lidé z nadváhou se konečně do hubnutí pustí.

dumbbell-1306867

Buďte v pohodě

Víte, jaký je klíč ke krásné postavě? Musíte se psychicky srovnat a začít se milovat, přijměte své tělo, přesně takové, jaké je a vykašlete se na nesmyslné diety. Jen se trošku hýbejte, jezte pravidelně ale méně a nezapomeňte se občas i trošku odměnit. Uvidíte, že se vám nakonec podaří dosáhnout svého vysněného cíle.

Udělejte si z jídla i pohybu radost, jezte i hýbejte se stejně rádi! To je rovnováha, které potřebujete dosáhnout.