Smtpl

Co je na stěhování nejobtížnější


Stěhovací firma za vás zmákne ty nejobtížnější úkoly, s nimiž byste si třeba vůbec nevěděli rady, anebo by vás vyčerpaly natolik, že byste skončili s pracovní neschopností doma v posteli celý týden. Jsou to ty typické procedury, kdy je nutné přenášet pračku po schodišti do čtvrtého patra bez výtahu, zvedat do výšky v paneláku na schodišti dlouhý a těžký koberec v roli, což je velmi „pikantní záležitost“, anebo rozebírání složitější nábytkové sestavy, pro kterou nemáte ani nářadí, ani zkušenosti, a třeba ani návod k sestavení a demontáži.

stěhování nábytku

Co za vás však stěhovací firma nevyřeší, a ani nemůže, protože k tomu nemá potřebné kompetence, jsou některé úkony, které lze považovat za velmi obtížné, a možná náročnější, než celá stěhovací procedura:

Úklid a vybalování věcí – uklidit po sobě na bývalém působišti tak těžké nebude, postačí pouze předat byt v pořádku, vytřít podlahu a schodiště, umýt okna, dveře a provést takovou tu běžnou údržbu, těsně před stěhovacím dnem. Tehdy je to relativně snadné, protože máte ještě dostatek sil a levné stěhování v Praze http://www.odnesto.cz/levne-stehovani-praha/ je teprve před vámi. To nejobtížnější je totiž vybalování věcí a ukládání je na své místo. To je mnohem náročnější, než vkládání věcí do krabic, a víte proč? Protože při vkládání do krabic pracujete s čistou hlavou a nemusíte u toho moc přemýšlet, pouze mechanicky plníte krabice věcmi, zatímco u vybalování musíte vědět, kam kterou věc dát, pak zjistíte, že tady by to bylo lepší a všechno znovu přeházíte, takže to bude poměrně vyčerpávající výkon.

stěhování křesla

Administrativa – co je však ještě více vyčerpávající, je kontakt s úředníky. Potřebujete nové doklady (při změně trvalého pobytu), nový techniček k autu, zařídit případně nájemní smlouvu, zajistit smlouvy s dodavateli energií, vyřešit vytápění objektu, platby SIPO, zaměstnavatele, školu, knihovnu, sportoviště a další aktivity, které se změny pobytu týkají. Buďte rádi, že vám stěhovací firma vypomůže, a že toho na vás nebude tak moc.