Smtpl

Stěhování v Nymburce je náročné zejména tam, kde se stěhuje i nábytek

Čeká vás stěhování a uvažujete nad tím, jak přestěhujete nábytek? Víte o tom, že stěhovací firmy mohou přestěhovat i celé kuchyně, sestavované na míru kuchyňským studiem?

Největším oříškem při stěhování bytů jsou vždy koberce, nábytek a velké spotřebiče. Samozřejmě jsme záměrně nezařadili do této kategorie trezory či klavír, neboť ty zdaleka nejsou přítomny v každé domácnosti a lze je považovat spíše za raritní. S nábytkem však žádnou raritu nesdílíme, naopak se před každým stěhováním v Nymburce Stěhování Mamut jeho majitelé rozhodují, zda jej rozebrat (pokud je rozebíratelný), a jak to provést.

přestěhování kuchyně

Kdo vám rozebere nábytek

Rozebrat nábytek, to vyžaduje zejména podrobný návod a přesný postup, vhodné nářadí a někoho šikovného. Jednotlivec to stěží zvládne sám u velkých kusů, jako jsou šatní skříně, kuchyňské linky, vestavby montované a sestavované na míru, velká dvojlůžka, velké rozkládací pohovky a další kusy, které pokrývají plochu několika čtverečních metrů. Nemá význam se bavit o nočních stolcích či malých komodách, které stěhováci obvykle přenesou vcelku.

kuchyňská linka

Každý není technický typ – stěhovací firmy počítají s tím, že je klienti budou oslovovat s prosbou demontáže nábytku, proto se tato práce také stala jedním ze základních opěrných pilířů pracovních náplní stěhovacích firem. Jde totiž o to, že není každý kutil, každý nemá potřebný fyzický fond, zkušenosti, každý není natolik šikovný a technicky zdatný, že si poradí s úskalími, která se tu vyskytují. Nejde o to povolit pár vrutů a oddělit od sebe několik desek, některý nábytek totiž vyžaduje přesnou souhru dvou až tří osob a přesný pracovní postup (viz horní řada skříněk kuchyňské linky, pracovní deska v kuchyni, posuvné dveře vestavěných skříní, napasování vestavby na míru na novém působišti – přizpůsobení rozměrů skříně včetně vnitřního uspořádání atd.)

Stěhovací firmy mají demontáže nábytku zařazené i jako součást pojistné smlouvy s pojišťovnami, máte pak jako jejich klienti záruku, že vám bude případná vzniklá škoda uhrazena, čímž odpadá riziko, které by vzniklo u svépomocných prací tohoto typu.