Smtpl

Dovolená v Geoparku Ralsko s vozem z půjčovny dodávek v Praze

V České republice je tolik překrásných oblastí, kam je možné se vydat autem, vlakem nebo na kole, a kdo o tom pochybuje, měl by o tom přesvědčit na vlastní kůži. Většinou však lidé otevírají turistické průvodce na stránkách nejznámějších českých památek a míří tam, kde se to hemží davy turistů z celé Evropy, jsou to kromě Prahy např. zámek Hluboká nad Vltavou, Český Krumlov, zámek Červená Lhota, hrad Karlštejn, zámek Lednice.

Rádi bychom vám připomněli, že existuje i tak trochu opomíjené a zapomenuté místo, přesto zajímavé na výlet nebo dokonce dovolenkové putování, přímo stvořené pro pobyt s partou lidí a jízdu v pronajaté dodávce.

Geopark Ralsko

Vezměte s sebou kola a inlajny

Pronajmout si na týden dodávku z půjčovny dodávek Praha Pujcovna-praha9.cz pro sedm osob není nic obtížného, jsou to prostorné vozy s možností osadit tažné zařízení nosičem kol, případně připojit přívěs a vézt s sebou jízdní kola a další sportovní vybavení. Bude se vám hodit tam, kam vás chceme pozvat – do Národního geoparku Ralsko.

krajina v okolí Ralska

Jedná se o rozsáhlou oblast, která v sobě zahrnuje Máchovo jezero, obec Ralsko a přilehlé zalesněné plochy bývalého vojenského prostoru, jehož součástí bylo rovněž letiště Hradčany. Letištní plocha je dnes volně přístupná jako ideální terén pro in-line bruslení nebo závody na kolech, v minulosti zde vzlétala a přistávala letadla nacistického Luftwafe a později od roku 1968 stíhačky Sovětské armády.

Geopark Ralsko je oblast, kam se turisté příliš nehrnou, ale tamní krajina, nezasažená průmyslovou výrobou, je malebná a na pohled zajímavá, navíc je odtud jen pár kilometrů vzdálený hrad Bezděz, pláž Klůček v Doksech u Máchova jezera, Hamerské jezero s proslulou pláží z filmu „Dovolená s Andělem“, Lázně Kundratice, Ještěd a obec Dneboh s Drábskými světničkami na okraji Českého ráje.

Nenechte si ujít příležitost objevit tajemná zákoutí v prostředí, kde se prolínají Máchův kraj, CHKO Kokořínsko, Český ráj a Ještědsko-kozákovský hřbet s dominantou Ještědu na jeho nejvyšším vrcholku.