Smtpl

Hokej

Sport patří k životu. Našli jste se v nějakém? Nebo jde sport úplně mimo vás. Věděli jste, že je dobré ke sportu dovést i vaše děti? Přeci každé dítě stojí o nějakou aktivitu. Já se přiznám. Mě odjakživa bere hokej. Fascinuje mě, jak hráči na ledové ploše jsou rychlí a jak jsou sehraní. Je to náročný sport. Hokejistou se nestanete ze dne na den. Za tímhle vším je spousta dřiny. Přeci jen jde o nejrychlejší sport, který je ve světě. Věděli jste že vystřelený puk dosáhne klidně i 175km/hod. 

hokej

A jak se tedy hokej hraje. 

Hra je rozložená na tři třetiny, které mají trvání dvacet minut. Hra na ledě se hraje v šesti hráčích v každém týmu. Vybaveni jsou hokejkou, chrániči, dresem, helmou a nejdůležitější věc, která vás bude držet na ledě jsou brusle. Protože v teniskách by jste se na ledě jistě jen tak lehce neudrželi. Jak už to bývá ve všech sportech, vyhrává ten tým, který dá nejvíce gólů. Po ledové ploše klouže puk, který si musíte v týmu udržet a střílet ho na bránu soupeře. V bráně je důležitý hráč a ten se nazývá brankář. Má za úkol vychytat všechny střeli, které jsou na něj mířeny. 

ledová plocha

Ale na ledové ploše nejsou pouze hráči. Po ledě bruslí i další členové hry, bez kterých by se nemohlo hrát a jsou to rozhodčí, kteří sledují hru. A posuzují fauly a tresty, které se ve hře vyskytují. Ledovou plochu kolem dokola tvoří mantinely a skla z tvrdého plastu, které se nacházejí taky o kolo plochy aby náhodou při odstřelení puku nedošlo ke zranění fanouškům. 

Základní pravidla, které omezují pohyb puku jsou

  1. Zakázané uvolnění 
  2. Postavení mimo hru
  3. A vyhození kotouče mimo plochu

Každý si musí najít ten svůj sport, který ho bude bavit a naplňovat ho. Pokud nejste zrovna ten typ, který sport provozuje nevadí. Raději fandíte ať už přímo na hřišti nebo u televizní obrazovky, tak sport milujete. Heslo zní: Sportem ku zdraví