Smtpl

Proč je tak těžké stát se profesionálním sportovcem

Asi každý z nás má nějaký sport, který jej baví. To platí i o dětech. Pro ně často úspěšní sportovci představují někoho, komu se chtějí podobat. Sláva, vzrušující zápasy i velké peníze, které profesionální atleti vydělávají, je k tomu jen podněcují. Pravdou však je, že i ačkoliv mnoho dětí trénuje nějaký sport, jen velmi malé procento z nich se nakonec vydá na profesionální dráhu. Brzy totiž zjistí, že to není tak jednoduché, jak to v televizi vypadá. V první řadě je potřeba určitá míra talentu a schopností. Bez ní se špičkový atlet rozhodně neobejde, a ačkoliv je možné ji částečně nahradit tvrdým tréninkem, nikdy to skutečný talent nenahradí. A ten je velmi vzácný. Dále je to již zmíněné trénování. Tomu je potřeba věnovat doslova hodiny týdně a počítat s tím, že nám již prakticky nezbude čas na nic jiného. A pokud ano, budeme příliš unavení. Zvláště když k tomu přidáme školní povinnosti, které nám rozhodně nikdo neodpustí.

 

závod v cyklokrosu

 

Navíc, pokud chceme skutečně vidět výsledky, je potřeba tento režim dodržovat několik let. Teprve potom budeme mít šanci mezi skutečně špičkovými profesionály. A zdaleka ne každý má takovou vytrvalost a sílu vůle, aby něco takového zvládl. A to ani není řeč o finanční stránce věci. Tu však nelze opominout, neboť ta je skutečně náročná.

 

profesionální atletická dráha

 

Tyto tréninky totiž nejsou ani zdaleka zadarmo, a čím častější a intenzivnější, tím více peněz za ně zaplatíme. Dále jsou to pak cesty na různá utkání, kterých se účastníme. Velmi finančně nákladné je také potřebné vybavení, zvláště pokud má být kvalitní. A bez toho se na profesionální úrovni rozhodně neobejdeme. Je tedy vidět, že je to mnohem náročnější, než by se nám mohlo z televize zdát. Příběh o někom, kdo se sám vypracuje na šampiona, je sice dobrým námětem pro filmy, avšak s realitou nemá prakticky nic společného. Bez práce totiž nejsou koláče – a bez peněz také ne.

Previous Article