Smtpl

Jak platit online

Dnes se placení posunulo na takovou úroveň, že nepotřebujete pomalu ani kartu. Stačí vám k tomu telefon a aplikace. Placení je dnes děsivě rychlé, jelikož ani nemrknete a už máte odečtené peníze z účtu.
            Na internetu to funguje také velice rychle. Například na eshopech můžete zaplatit online nebo na dobírku. Za dobírku si však téměř vždy připlatíte. Přitom můžete zaplatit rovnou a mít vše již bez starostí. Můžete zvolit například platbu online.
kreditka z peněženky
            Otevře se vám nový portál, kde musíte zadat číslo z karty, kód ze zadní strany a platnost. Ovšem ještě předtím si zkontrolujte, zda-li vám nahoře ukazuje hledáček zámek. Případně klikněte na něj a ověřte si, že je stránka zabezpečená. Poté zadáte všechny informace a odešle se vám kód v SMS, který zadáte na internet. A máte zaplaceno. Pokud věříte svému zabezpečení, můžete si údaje uložit. Vždy ale počítejte, že budete zadávat trojmístný kód.
            Samozřejmě platbu můžete uskutečnit i převodem na účet. Nicméně pokud odesíláte peníze do jiné banky, než máte vy, platba se uskuteční až druhý den. V jiném případě se peníze převedou ihned. K tomu potřebujete číslo účtu, kód banky a většinou také variabilní symbol, kterým obchod zjistí, za jaký nákup platíte. Pokud obchod nenabízí platbu online, nebo v případě, že není portál dostatečně zabezpečený, je tento způsob druhým nejlepším.
ruka s kreditkou na notebooku
            Existují i platby přes PayPal, což je portál, který umožňuje placení obzvlášť v zahraničí. Nicméně je třeba si zde založit účet a počkat na potvrzení. Peníze si musíte převést právě do tohoto portálu.
            Většinou u všech těchto možností za placení nedáte ani o korunu navíc. Pokud je obchod důvěryhodný a víte, že zde můžete kdykoliv zaplatit předem a v případě problémů se jej bude snažit prodejce vyřešit, neplýtvejte zbytečně peníze za jiné možnosti, které budou trvat déle.