Smtpl

Jak se připravit na pracovní pohovor

Pracovní pohovor je samozřejmě velmi náročnou záležitostí, co si budeme povídat. Samozřejmě každý ví, že výběrové řízení je horší než přijímací zkoušky, maturita nebo státnice. Na jednu stranu ve srovnání se školními zkouškami vlastně o nic nejde, ale na stranu druhou jde zároveň o všechno. Práci k životu potřebujeme, pokud si chceme platit své účty a opravdu jen málokdo má někoho, kdo by tak činil za něj a pokud snad ano, i tak je to důvod k zamyšlení, zda je to tak správně.
Každý jistě četl nečetné množství informací o tom, jak se připravit na pohovor. Jak se obléci, nač se ptát, jak odpovídat. Zkrátka a dobře, jak udělat co nejlepší dojem. Jen málokde najdete informaci, která by měla být na prvním místě a totiž důkladně se seznamte s webovými stránkami společnosti nebo firmy, kde se ucházíte o místo.
černé oblečení

Prostudujte si webové stránky společnosti

Na webových stránkách byste totiž měli najít veškeré zásadní informace o firmě a navíc personalista i ostatní absolventi pohovoru z řad top managementu firmy jsou obvykle velmi mile překvapeni, že jste si dali tu práci a pečlivě si informace nastudovali. Protože kde jinde než na internetu byste si informace získal, že jo… Dává jim to jistotu, že si uvědomujete, do čeho vlastně jdete a co se pravděpodobně od Vás bude očekávat.
muži na židlích
Na webových stránkách najdete v podstatě vše. Počínaje historii, přes výroční zprávu, ve které se seznámíte s ekonomickou bilancí, přes technologické specifikace, seznam TOP klientů, kteří využívají dané služby. Samozřejmě najdete i firmy, které webové stránky nemají na valné úrovni a to třeba z čistě strategických důvodů, nechtějí podávat informace svému konkurentovi. V tomto případě musíte nastudovat odborné články, abyste oslnili jiným způsobem.
Ostatně webové stránky jsou také velmi dobrým informátorem pro ty, kteří hledají volná místa. V kategorii kariéra totiž obvykle naleznete nabídky zaměstnání dříve, než se objeví na personálních webech.