Smtpl

Jak vybrat schodišťové zábradlí, aby splňovalo všechny vaše požadavky? Zaměřte se na materiál!

Vybíráte do domu nové schodiště a zábradlí k tomu? Pak jistě přemýšlíte nad tím, jaký materiál k tomu zvolit. Poradíme vám, co je moderní a jak vybrat.

Jak vybrat schodišťové zábradlí, aby splňovalo všechny vaše požadavky? Zaměřte se na materiál!

Ke každému schodišti se hodí vybrat i stylové zábradlí. Schodišťové zábradlí má běžně plnit dvě základní funkce, tedy estetickou a také bezpečnostní. Samozřejmě, že tedy při výběru budeme zohledňovat to, jak zábradlí vypadá ale i to, zda nám poskytne dostatečnou ochranu a pomoc při stoupání po schodech nahoru. Na výběr je hned z několika materiálů, který pro vás bude ten nejlepší?

pexels-photo-5997959

Klasická volba

Pokud se nechcete pouštět do ničeho nového, určitě volte hliníkové zábradlí. Hliník jako materiál má spousty výhod, je cenově přijatelný a dobře se s ním pracuje, proto je jeho instalace na schodiště rychlá a bezproblémová. Hliníkové zábradlí pak není třeba nějak výrazně udržovat, hliník je jako materiál neskutečně odolný a na dlouhé roky tak máte vystaráno a bez práce. Moderní úpravy hliníku navíc dávají mnoho možností na výběr, jak by takové zábradlí mělo vypadat. Hliník tak nemusí mít jen klasicky nudný šedý design, může být klidně i matný, lesklý a i barvu si lze zvolit podle přání.

Mezi klasické materiály, které se využívají na výrobu schodišťových zábradlí pak patří také dřevo nebo nerez. Zde už je potřeba počítat s pečlivější údržbou, hlavně dřevo je hodně náchylné, i když vypadá v interiéru opravdu moc dobře. Pokud ale chcete něco nového a skutečně moderního, vsaďte na sklo.

pexels-photo-5997977

Zábradlí ze skla

Skleněné zábradlí je mimořádně odolné a také oblíbené. Jde totiž o opravdovou designovou parádu. Využívá se v interiérech i exteriérech, určitě jste se s ním už někde setkali, hojně se využívá ve veřejných budovách. Sklo, které se na výrobu využívá, je odolné a tudíž jde o spolehlivý materiál. Navíc do prostoru skleněné zábradlí či celé schodiště přináší čisté linie a světlo, jde o velmi moderní provedení schodiště. Jen pozor na to, pokud chcete, aby byl tento materiál i bezúdržbový, musí být ošetřen speciální povrchovou úpravou, jinak byste jej mohli pořád dokola leštit.

Každý materiál má jistě něco do sebe, důležitá je i správná instalace schodiště.