Smtpl

Kam vyrazit za kulturou, pokud máte málo peněz?

Divadla, kina, koncerty, přednášky – čas od času po takovémto kulturním vyžití zatouží každý z nás. Jenže částky, které pro tyto účely musíme vynaložit, se často vyšplhají až k tisícům. Patříte také k těm, kteří mají tyto formy zábavy zafixované jako nedostupné? Chyba! I zadarmo se totiž můžete pobavit a užít si nevšední večer. Kam za kulturou vyrazit, pokud máte zrovna prázdnou kapsu nebo jednoduše nechcete utrácet?
Baletní představení
Cestovatelské přednášky
Nejen ve velkých, ale i menších městech pořádají například knihovny či kulturní centra řadu přednášek, za které nemusíte platit. Týká se to často přednášek cestovatelských, kde se můžete dovědět celou řadu zajímavostí o možná vámi dosud nepoznaných zemích, získat tak inspiraci pro další dovolenou a dobře se pobavit. Přednášky se však mohou týkat i jiných témat, stačí sledovat internet.
Akce na náměstí
Možná zrovna v nedaleké vesnici slaví významné výročí nebo probíhají ve vašem městě městské slavnosti. K těmto akcím se vždy váže celá řada koncertů a vystoupení, které jsou v naprosté většině pro návštěvníky zdarma. A k vidění jsou zde často i velmi populární hudební kapely či zpěváci. Stejně tak může být zajímavý doprovodný program tematických, například vánočních trhů, kdy můžete vánoční atmosféru nasávat například při poslechu sborového zpívání koled.
Hudební koncert
Začínající umělci
Zdarma se můžete dostat i na vystoupení začínajících umělců, například studentů uměleckých škol a podobně. Shlédnout tak můžete netradiční divadelní vystoupení, studentský film, hudební koncert nebo třeba improvizační či stand-up show. Můžete tak být u toho, když budou vycházet začínající hvězdy českého filmu!
Dětská vystoupení
Pokud máte rádi děti, zdarma se můžete zúčastnit i jejich pěveckých či třeba tanečních vystoupení. Budou mít radost, že je přišli podpořit i neznámí lidé, a vy budete odcházet s příjemným, hřejivým pocitem.