Smtpl

Místa v České republice, která stojí za to navštívit

Občas člověk potřebuje na chvíli vypnout, nebo se chce jen podívat na něco, co ho dozajista zaujme. Lidé totiž dovedou tvořit a vymýšlet úchvatné věci, které zkrátka stojí za to vidět. Co například?

Muzeum fantastických iluzí

Jste-li z Prahy, nebo se ji chystáte v blízké době navštívit, tohle místo rozhodně musíte vidět. Jedná se o muzeum, ve kterém vás překvapí nejbláznivější optické klamy v životních velikostech. Nejenže budete užasle zírat, ale můžete se zapojit, udělat si skvělé fotografie, a skvěle se pobavit. Návštěvu tohoto místa můžete podniknout sami, s přáteli, s partnerem, nebo klidně s celou rodinou. Vlezte do chřtánu gorily, vylezte z obrazu, nebo se nechte pasovat na rytíře. Ve světě optických klamů se nemožné stává možným a zábava je povinná.

optická iluze

Už jste viděli vše? Tohle ale NEUVIDÍTE

Už jste slyšeli o Neviditelné výstavě? Že ne? Tohle ale musíte vyzkoušet! Vyzkoušejte si na chvíli, jaké je to být nevidomým. Neviditelná výstava je totiž zážitek. Se zakrytýma očima se budete pohybovat zatemnělými místnostmi, a zkoušet různé každodenní činnosti. Zjistíte tak, jaké to je fungovat beze zraku. Vašimi průvodci se stanou nevidomí, pro které je takovýto život denním chlebem. Výstava je vhodná jak pro dospělé, tak i pro děti.

mladá pilotka

Staňte se na chvíli pilotem

Zajímalo vás někdy, jaké to je sedět v kokpitu letadla, a vidět svět z pohledu ptáka? Nyní si to můžete vyzkoušet. Samozřejmě nebude létat doopravdy, ale opravdové vám to bude připadat. Pomocí simulátoru letounu, který je naprogramován a umístěn ve skutečném kokpitu letadla, se naučíte vzlétnout, přistát, i ovládat letadlo. Můžete si vyzkoušet jaké to je být pilotem, nebo si zvolit romantický let s občerstvením. Určitě to za to bude stát. V Praze máte možnost vyzkoušet simulátor letounu L410, kdy se ocitnete ve skutečném kokpitu letounu L410. Můžete si zvolit dvaceti, nebo šedesátiminutový zážitek, na který jen tak nezapomenete.