Smtpl

Muži nepláčou?

Od některých svých kamarádů často slyším, že muži přece nemohou plakat, to přece patří jenom ženám, on by byl pak slaboch. Bohužel i v dnešní době si někteří lidé stále myslí, že se nemohou vyjádřit tak, jak potřebují. Nejdříve je potřeba si ujasnit jednu věc. Vědecky je již dokázáno, že není dobré svoje city potlačovat. Nejde jenom o to, že se člověk psychicky bude cítit mnohem hůře, ale hlavní je také zdravotní stránka, která se může velice zhoršit. Člověk se totiž užírá, což není vůbec, ale vůbec dobré, po nějakém čas se to začne odrážet na celém stavu. Je potřeba mýtus zbořit a nestydět se za svoje pocity.
Mladý muž v křesle
Proč by muž nemohl plakat? Co je na tom špatného? Vždyť každý má svoje city a muž také. Naopak si myslím, že je to velké plus. Dnešní doba je hodně zaměřená na spěch, vede velice hektický život a nemáme čas ani pomalu na sebe. Člověk je celý den v práci, kde ho může štvát opravdu hodně věcí, často máme i více prací. Hlavně muži mají třeba i tři práce, protože dnes je největší položkou bydlení, které není vůbec levné. Žijeme ve světě, kde se až moc hledí na to, jak kdo vypadá, ale vytrácí se to nejdůležitější, jaký člověk je. Každý z nás se nějak narodil, nevybral si to, prostě mu to bylo dáno.
Muž s hlavou v dlaních u notebooku
Přestaňme tedy odsuzovat lidi jen podle toho, jak je vidíme. Copak byste odsoudili muže, když ho uvidíte plakat? Není to spíše známka, že se s ním budete mít dobře, protože má stejné city a nebojí se je ukázat? Pláč není slabost, naopak velice pomůže, člověk to ze sebe dostane a je jedno, jestli je to muž nebo žena. Dnes nosí mnoho z nás takovou masku, kdy se tváříme vždy, že je nám dobře, ale je tomu tak? Nechceme zatěžovat lidi tím, že něco řešíme a u mužů je to dvojnásobné. Přece nebudu zvýrazňovat svoji slabost, co by to mu ostatní řekli. Není to slabost a není potřeba se toho bát.

Muži, nebojte se plakat, je to přirozená součást života. Nedejte nic na to, co si budou říkat lidé. Mnohdy je totiž všechno jinak a lidé vám to dokonce mohou závidět, že se nebojíte ukazovat svoje city. Hlavně buďte sami sebou a nestyďte se!

Previous Article
Next Article