Smtpl

V minulosti

Ještě v ne tak dávných dobách byl muž živitelem rodiny. Bylo nepřijatelné, že by muž nechodil do práce a nepostaral se jak o sebe, tak případně o rodinu či partnerku. Neznamená přece to, že žena vydělává víc než partner a že jde o práci fyzicky méně náročnou, že muž pak nebude doma přispívat jak finančně, tak s pomocí v domácnosti.
muž bez tváře

V současnosti

Bohužel, dnešní generace mladých mužů, a to je generace 20-35 let to nejspíš vidí jinak.
Velká část vůbec nepracuje, nebo v zaměstnání vydrží velmi krátce. Tato společenská pozice je pro ně úplně normální a přijatelná.
Stále se jen ohánějí frázemi jako „…na trhu zrovna není žádná práce!“ nebo“… přece nebudu dělat za 12 tisíc…“ či „…musíš pořád na mě tlačit…“.
A tak plyne den za dnem, měsíc za měsícem a vy jako správná žena táhnete celou domácnost. A když přijdete po 16hodinové šichtě čeká na Vás hora špinavého nádobí a prádla, prázdná lednice atd.…
A když si náhodou váš milý zaměstnání najde? Tak hned s první výplatou jsou všechny dosavadní plány a sliby tatam. Nemluvě o tom, co Vám „pán tvorstva“ dluží za dobu nezaměstnanosti, až k řádnému přispívání, které by mělo být minimálně na půl.  Když po něm požadujete jakoukoli pomoc v domácnosti, jste odbita slovy, že on na rozdíl od Vás celý den maká rukama, že si chce odpočinout.
muž s kapucí
Avšak, neházejme všechny do jednoho pytle
Samozřejmě jsou i muži ražení přesně opačného. Ale bohužel opravdu velká část mladých mužů zůstala na cestě životem, která pro ně neobnáší leč žádnou zodpovědnost a námahu.
Bože pánové, co se to s Vámi stalo???
A žena jako taková, to plně pochopí zhruba až tak po 4 a více měsících společného soužití, a pak už je každá odlišná v řešení tohoto nepříjemného problému.

Jak to vidí žena

Protože ať je láska, jakkoliv silná, růžové brýle hodně silné a schovívavost a pochopení nadlidské, tak téma peníze to vše pomalu ale jistě vždy změní v katastrofu, je-li v nepořádku.
Milovat můžu, ale být hloupá nelze…
Mohu jen doufat, že se tito zmiňovaní muži zmátoří a dají do pořádku, a že opět bude na prvním místě láska – bezstarostná láska.  

Můj pohled na řešení tohoto problému:

Když to nejde po dobrém, tak to půjde po zlém.
Vojnu na ně, jak říkává už má babička.
Nemohu se už dočkat dne, kdy muž bude opět mužem. Protože emancipace žen se bere v potaz jen když se to hodí. Ženy samozřejmě mají být hlavně dobré matky a ochránkyně domova, ale mohou a dnes také často mají vysoké funkce ve společnosti. A ať už toho dosáhly studiem či svou pílí, měli by si toho muži považovat nikoliv znevažovat či zneužívat.
A jako jedna z těchto „silných“ žen mohu s úsměvem odbýt všechny muže, ale copak to jde…??? Nejde!!!

Next Article