Smtpl

V čem spočívají přednosti zapuštěných plastových bazénů

Bazén není jen pro vrcholový sport

Plavání je úžasný sport, jemuž se můžeme věnovat v plaveckých bazénech anebo na vhodných místech v přírodě. Je to jedna z nejúčinnějších pohybových aktivit, které přispívají nejen k lepší fyzické kondici, ale zejména k příjemnější náladě a setřásání vlivů stresu. Je to dáno zčásti samotným pohybem, ale také vodním médiem. Voda příjemně nadnáší a přináší mnohem širší pohybové možnosti, cítíme se v ní přirozeně, ostatně naše tělo je tvořeno z téměř tří čtvrtin celkové hmotnosti právě z vody.

nohy u bazénu

Rozhodnete-li se umístit bazén i na váš pozemek, nemusí to být nutně bazén plavecký, vystačíte i s malou zapuštěnou nádrží, kde se dají provozovat činnosti veskrze příjemné:

Proč příjemné – kromě nadnášení vody a slastného pocitu na pokožce v jejím přímém kontaktu je ve hře ještě jeden faktor – ionizace ovzduší. Záporné ionty se do okolního prostředí uvolňují při odpařování vody a je jich nejvíc právě v blízkosti vodních zdrojů, tedy např. u řeky, u moře, u jezera, v blízkosti rybníků, tůní, a samozřejmě i bazénů.

zapuštěný bazén

Vezměte si na hladinu nafukovací lehátko – ionizovaný vzduch můžete vdechovat velmi intenzivně přímo na vodní hladině, takže si klidně dopřejte hodinku na lehátku s dobrou knihou. Zároveň tu pochytáte dostatek vitamínu D ze sluníčka.

Zaskákejte sizapuštěný bazén nemusí být jen nudnou vodní plochou pro válení se na lehátkách, můžete být i trochu aktivní a do vody si zaskákat. Skákejte po nohou, skákejte šipky, prostě, co vám vyhovuje. Nehleďte na styl, ale spíše se snažte uvolnit a dát průchod svým emocím tak, jak to dělají malé děti. Možná si tu lépe uvědomíte, že život není jen o upjatých konvenčních schématech, a že se nedokážete radovat z pouhých maličkostí.

U vody lépe chutná – možná, že právě díky příjemnému ionizovanému prostředí vám u bazénu bude lépe chutnat, tak si tu dopřejte občerstvení a spolu s ním i nějaký nealkoholický drink, například mangový či ananasový džus.