Smtpl

Vyberte ten správný kočárek právě pro vás

Ať už čekáte miminko, nebo vybíráte kočárek pro už odrostlé miminko, které se stěhuje do sportovního kočárku, pak jste tu správně. Poradíme vám s výběrem tak, aby vám vyhovoval co nejvíce. Výběr kočárku není nijak složitý ale je důležité některé aspekty kočárků zvážit a vybrat si podle toho.

1. Kočárek s hlubokou korbou

Kočárek s hlubokou korbou je úplně to první co budete potřebovat. Pro dítě je totiž naprosto nevhodné, aby bylo na nerovné ploše, které má většina sportovních kočárků. Jediná náhradní možnost je vložná taška do sportovního kočárku, který je úplně v lehu. Korbička by měla být dostatečně velká, široká i dlouhá, aby byla dítěti pohodlná a dobře se mu v ní spalo. Kočárků s hlubokou korbou je velké množství, třeba kočárek riko vám nabídne i trojkombinaci, která obsahuje i další pokračující verze kočárků. Ideální je pokud má kočár polohovací madlo a navíc i prodlužující stříšku, aby na dítě zbytečně nesvítilo.

kočárek

2. Sportovní kočárek

sportovní kočárky se dělají ve dvou typech sezení. Klasické sezení, které je něco jako židlička, která se dá složit na ležato, až je z ní lehátko. Dítěti můžete libovolně polohovat nohy i záda, může být v pololehu, lehu, sedu, nohy rovně nebo dolů. Jedná se o nejčastější typ kočárů. Druhým typem kočárků je takzvané korýtkové sezení. Tohle sezení je vhodné především pro děti již plně sedící a stabilní, nenabízí totiž úplně rovnou plochu. Není tak vhodný pro velmi malé děti.

historie

Ať vybíráte sportovní nebo obyčejný kočárek, zvažte to co od něj očekáváte. Bydlíte v horách? Kočárek s malými kolečky vám bude k ničemu. Do města naopak volte menší a skladnější kousek, kterým kdekoli projedete a vleze se do výtahů. Pokud jste vysocí, nebo naopak nemáte více jak 160cm, pak určitě zvolte kočár s polohovacím madlem pro rodiče, protože bez něj se vám bude velice špatně kočár řídit.