Smtpl

Výhody a praktické využití plastových obálek

Obálky slouží pro odesílání dopisů a dokumentů, ty větší pak k odesílání věcí a zásilek, které nejsou křehké. Plastové obálky mají oproti klasickým výhody.

Výhody a praktické využití plastových obálek

Obálky asi netřeba představovat, využíváme je běžně a ty papírové slouží k ukládání a odesílání tištěných dokumentů a dopisů. Pak tu máme obálky plastové, které jsou vyrobené z mnohem odolnějšího materiálu a ty mohou mít opravdu mnohostranné využití. Ocení je majitelé obchodů, kteří běžně odesílají zásilky svým zákazníkům, ale i každý z nás. Co je na nich tak výjimečného?

pexels-photo-190295

Do skladu se hodí

Plastové obálkyse dají skvěle využít pro doručování zboží a to jakéhokoliv druhu – pokud tedy nejde zrovna o křehké zboží, které je samozřejmě nutné zabalit do krabice, aby se neponičilo. Do plastových obálek se vejde prakticky cokoliv – vyrábějí se v mnoha velikostech i barvách a to proto, aby nikdy neviděl, co se v obálce nachází. Zpravidla bývají černé, bílé nebo barevné – nikdy však nejsou průhledné. Ve skladech ušetří neskutečně moc místa, oproti krabicím určitě a navíc jsou velmi lehké – čím nižší váhu obalový materiál má, tím nižší je i celková hmotnost zásilky a klesá i její cena. Pro obchodníky a majitele skladů mají tyto obálky opravdu obrovské výhody.

Plastové obálky jsou nejen lehké, ale i velmi odolné. Odolávají mechanickému poničení, jsou vodotěsné i vzduchotěsné – k obsahu obálky se tak nedostane voda, pachy ani jiné vlivy, které by ji mohly znehodnotit. Povrch obálek se dá snadno popsat, což je opět při odesílání zboží nesmírně důležité.

pexels-photo-5706025

Co se do nich vejde

Jak už bylo zmíněno, tyto obálky se vyrábějí samozřejmě v mnoha různých velikostech, obvykle jsou samolepící a tím opět chrání obsah obálky a také se s nimi mnohem lépe manipuluje. Nejčastěji se do nich dává textil, oblečení nebo látky. Neztratí se v nich ale ani cokoliv jiného. Některé obálky jsou dokonce speciálně upravené taky, aby v nich bylo možné přepravovat a ukládat i křehčí zboží – tyto obálky mají na svých stranách potaženou bublinkovou fólii, která má za úkol zabránit potlučení, rozbití a poničení předmětů. Navíc při opatrném zacházení je možné obálky využít opakovaně. Její ochranné vlastnosti jsou opravdu nepřekonatelné.

Posíláte, balíte nebo skladujete věci? Zkuste to jinak a lépe!