Smtpl

Exotika, slevy, luxus – na co lákají největší exotické rezorty o Vánocích?

Máte dost nudy vánočních českých jarmarků nebo rakouských či německých trhů? Pokud vás zrovna nelákají polské tržnice, jistě se ohlížíte po větší exotice. Co takhle nákupy v Dubaji? Teď jsou tam velké slevy na úplně všechno. A co takhle strávit silvestra v africkém Safari?

A pokud se vám chce a máte dost peněz, měli byste investovat do dovolené v Thajsku. Pokud už jste tam byli, je načase se podívat na Kubu – tamní pláže lákají na to pravé karibské. Zimní sezona v české republice už dávno nehraje prim v lyžování a horách, dnes se jezdí za exotikou. Není to už jenom módní trend a výstřelek bohaté vrstvy.

Zimní dovolená je out

Pokud se vám podaří sehnat si last minute, zimní exotická dovolená vás vyjde stejně, jako zájezd v létě na týden do Řecka nebo Tunisu. Musíte však mít nervy z ocele a být připraveni na to, že můžete jeden den být v tuzemsku a ten druhý hekticky balit na dovolenou.

Ovšem pokud máte rodinu, tento postup se nedoporučuje. Vyčkávat se vším na posední chvíli si můžete dovolit, pokud máte s sebou maximálně jednoho člověka, ideálně partnera. Last minute nabídky však nabízejí opravdu luxusní zimní exotickou dovolenou, i kdyby to mělo být na poslední chvíli.

Žádané a drahé

Je jedno, jestli si plánujete exotiku nebo Alpy. Pokud nejednáte včas, a to klidně i s půlročním předstihem, nejspíš nemáte šanci v prosinci sehnat ubytování na Vánoce a Silvestr. Tyto termíny, které se pojí s přelomem roku, jsou velmi žádané a většinou dostupné i za čtyřnásobnou cenu oproti běžným cenám za objekt nebo za hotelový pokoj. To ale neplatí jenom o hotelech v tuzemsku nebo okolních zemích, ale také pro exotické země.

Dubaj
Pokud vás lákají pár dní před vánocemi nákupy, možná byste měli zájem o Dubaj. Několik dní před těmito svátky je v největším obchodním centru na světě, Dubai Mall, výprodej, kdy ceny padají dolů až o tři čtvrtiny jejich ceny. Ještě před pár lety se do tohoto výprodeje zapojovaly snad všechny obchody, letos už však jenom některé, ale i tak zde můžete nakoupit za fantastické ceny. Pokud chcete obdarovat své blízké nebo sebe nějakým tím luxusem, zde je místo, kde se vám to podaří.

Thajsko
Jakožto buddhistická země, proto vánoční svátky či Silvestr nebo Nová rok neslaví. Thajsko je přesto jednou z nejžádanějších letovisek pro exotické zimní dovolené. Pokud chcete oslavu na pláži, je to ideální místo.