Smtpl

Je mašinka Tomáš na baterie dobrá hračka?


Asi všichni chceme, aby si naše děti hrály s kvalitními hračkami, které je nejen zabaví, ale budou jim i pomáhat se rozvíjet dle jejich věkové kategorie. Poohlížíme se po těch nejlepších, i když přiznejme si to, většině z nás o nějaký vývoj a učení při koupi hraček příliš nejde. Jediná kritéria, která obvykle máme, samozřejmě kromě toho, aby byla bezpečná, jsou to, aby se daná věc dítěti líbila a aby si s ní vydrželo dlouho hrát, aniž by jej omrzela.vlaky v západu Slunce

Abychom měli jistotu, že se trefíme do vkusu dítěte, pomáháme si nejrůznějšími berličkami. Jednou z těch nejpoužívanějších je to, že vybíráme takové, na kterých je oblíbená kreslená postavička našeho dítěte. Věříme totiž, že tak se mu zavděčíme, i když věc samotná za mnoho nestojí.

Toto samozřejmě neuniklo výrobcům nejen hraček, ale i jiných předmětů, kteří toto chování podporují pomocí nejrůznějších reklamních kampaní. Umožňuje jim to totiž až několikanásobně zvýšit cenu. Neplatíme tedy ani tak za daný předmět, jako za to, že je na něm natištěna, častokrát mizerně, určitá postavička.

Jednou z právě takových hraček je i mašinka Tomáš na baterie https://www.masinka-tomas.cz/c/trackmaster-motorized-railway-masinka-tomas. Jedná se o klasický vláček na baterky, ovšem s tím rozdílem, že je vytvarován do podoby mašinky Tomáše ze stejnojmenného populárního dětského seriálu.

Pro koho je tento produkt vhodný? Zde narážíme na menší problém. Tím je fakt, že onen seriál je primárně určen pro nejmenší, zatímco tato hračka je vhodnější až pro vyšší věkové kategorie. Nejen proto, že malé děti by mohly vdechnout některé malé části, nehledě na to, že by ji mohly strkat do pusy, což u přístroje na baterie není nikdy dobrý nápad. Malé děti nejspíš taky nebude bavit dlouho pozorovat, jak mašinka jezdí, aniž by mohly nějak interagovat.běžné vlakové nástupiště

Je to tedy dobrý kousek pro sběratele, avšak u dětí se poněkud míjí účinkem. Navíc je ani prakticky nic nenaučí. Proto raději sáhněte po jiné, vhodnější hračce.