Smtpl

V čem vynikají autožárovky Osram Ultra Life


Výrazný osvit i za cenu krátké životnosti, anebo se raději uskromnit a preferovat dlouhodobou stabilitu? Touto otázkou se zabývají miliony řidičů na celém světě. Rozhodují se na základě vlastního uvážení, čemu dát přednost. U autožárovek Osram totiž platí známé pravidlo „něco za něco“. Buď si důkladně na cestu posvítíte, anebo vám postačí standard, ale bude v provozu delší čas. Podle statistických průzkumů mírně převažuje počet řidičů, kteří raději vsadí na prodlouženou dobu spolehlivosti, anebo kombinují tyto modely pro denní svícení s výkonnými žárovkami pro noční jízdy.

dálnice

Extrémně dlouhá životnost a prodloužená záruka

Proč si může dovolit výrobce prodloužit záruku u výrobku Ultra Life až na 4 roky? Na to je jednoduchá odpověď, předpokládaná doba činnosti bez sebemenší závady je až pro neuvěřitelných sto tisíc kilometrů ujetých přibližně z poloviny s rozsvícenými světly pro noční svícení. Výrobce vychází z průměrného propočtu ujetých kilometrů za rok, což je přibližně 14 tisíc km. Jestliže tedy preferujete dlouhodobé využívání a jezdíte převážně ve dne nebo na dobře osvětlených městských úsecích, vyplatí se zvolit tento model. Měl by sloužit přibližně 5 – 7 let v závislosti na kilometrovém nájezdu.

osvětlená dálnice

Světelné parametry jsou srovnatelné s běžnou halogenovou autožárovkou, nejedná se tudíž o nějaký „výběhový“ model, s nímž neuvidíte na cestu, stejně jako všechny ostatní značkové výrobky podléhá schvalovacímu procesu, certifikačnímu řízení a homologaci. Zároveň je přijatelný i cenově s výborným poměrem ceny a výkonu a proto je také jedním z nejprodávanějších typů žárovek do předních světlometů.
Tento výrobek ocení zvláště majitelé vozů s robustní konstrukcí světlometů a přední kapoty včetně nárazníku. Většina nových vozidel má svítidla obtížně dostupná a stává se, že i kvůli banální závadě prasklé žárovky musí navštívit odborný servis. To by u výrobků s kratší životností znamenalo další zbytečné náklady a starosti.