Smtpl

Někdy je lepší utratit spoustu peněz za pár kousků

Jeden z důvodů, proč jsou chudí lidé stále ještě chudí, je jejich vnímání módy, elegance a vkusu. Dáme příklad. Jednou k soudu přišel pán X, který nebyl nikdy nějaký bohatý člověk, ale měl velkou výplatu z továrny. Advokát mu den předem poradil, aby se slušně oblékl, nebral si nic levného apod. Každý z nás si tedy představí nějaké pěkné kalhoty, sako, košili, možná i kravatu. Pán se ale ukázal na soudě ve značkových bermudách, značkové košili s krátkým rukávem, značkovými boty. Samozřejmě, celý jeho outfit možná stál více než všechny taláry a róby v místnosti, ovšem je důležité podotknout, že někdy „dražší“ neznamená „lepší“.
mladé hokejistky

Iluze chudé vrstvy

Často vidíte, že ti, kteří nedosahují miliónových příjmů, nosí drahé značkové oblečení za tisíce. Vynakládají velké peníze na opravdu velké a drahé značky, aby vypadali alespoň o dvě úrovně výš na sociálním žebříčku. Často tento zvyk přebírají i děti ve škole, kde poté borci nebo frajerky s luxusními značkami oblečení vypadají jako bozi. Ovšem realita je naprosto jiná.
oblečení na ramínkách
 
a)       Je to stejný cár hadru jako ty levné značky
b)      Opravdová kvalita se pozná v materiálu, střihu, eleganci – ne ve velikosti značky a ceny
c)       Vkus a elegance jsou dosažitelné i s malým rozpočtem
bruneta po nákupech 
Tohle je nutné si zapamatovat. Někdy je mnohem lepší, módnější a elegantnější sako, kalhoty a košile za pár stovek, než nějaké jiné konzumní značky. Samozřejmě, pokud máte oblečení od návrháře nebo opravdu luxusní značky, tak jenom dobře. To dokonce i stojí hodně. Takový opravdu kvalitní, ručně šitý, oblek vás vyjde na pořádnou částku. A to je potom frajeřina. Nebo krásně střižené šaty udělané na míru a podobně. Tady se opravdu pohybujete v řádech několika desítek tisíc. Ale co je důležité, tak je to, že nepotřebujete tyto drahé obleky a šaty naprosto nutně – dá se stejný dojem pěkně upraveného oděvu vykouzlit i levně, pokud víte jak. Všechno to hlavně musí sedět vám a situaci.