Smtpl

Škola a vzdělání

Pro mě bylo vzdělání opravdu hodně vždycky důležité. A opravdu jsem si nedokázala představit, že bych třeba měla jenom základní vzdělání. A tohle vám říkám proto, protože můj přítel, se kterým jsem byla před osmi lety, tak ten měl pouze jenom základní vzdělání. A to nebylo kvůli tomu, že by byl hloupý nebo že by se nechtěl učit. Jenomže on se jenom chytl takové špatné party, která vůbec nechodila do školy, takže ho vždycky ze školy vyhodili. Můj bývalý přítel, se kterým jsem chodila tehdy, tak zkoušel dokonce čtyři střední školy. Ale bohužel ze všech škol ho vyhodili.

I teď se vzdělávám.

A to hlavně kvůli tomu, že tam nechodil a kašlal na vzdělání. Potom tedy šel do učebního oboru. A opravdu bylo trapné, že do učebního oboru do prvního ročníku nastupoval, když mu bylo už devatenáct let. No řekněte mi, není tohle ostuda? Pokud člověk opravdu to nemá v hlavě v pořádku, tak dělá tohle, co dělal můj tehdy bývalý přítel. A taky vůbec nechápu, jak takový člověk může existovat a být sám se sebou spokojený. On vždycky říká, že peníze si vydělá opravdu vždycky. Tohle je sice pravda, ale co to má společného s tím, že nebude mít žádné vzdělání? Já bych se opravdu propadla hanbou.

Syn se rád učí.

A já jsem si tehdy udělala jenom taky výuční obor, a to na obor kuchař číšník. A později jsem si řekla, že kdybych tohle nechtěla dělat, tak bych chtěla mít v zásobě jinou školu. Tak jsem se dala ještě na jednu školu, abych měla maturitu. A to se mi podařilo. A jsem ráda, že jsem se na vzdělání nevykašlala jako můj bývalý partner, protože bych se styděla. A jsem opravdu ráda, že mám jak výuční obor, tak taky potom maturitu a jsem velice spokojený člověk. Jsem ráda, jak jsem se vypracovala. Jsem totiž na sebe snad už od narození dost přísná a myslím si, že se mi to vyplácí. Když člověk o něco usiluje, mnohdy s emu to podaří. 

Previous Article